logotyp
61 102 74 40
61 102 74 40 biuro@technologiefiltracyjne.pl
ul. Jeżynowa 29, 62-080 Sady
NIP: 800 900 10 20
Menu
Menu
09.11.2022

Sterylizacja filtrów w systemach filtracji przemysłowej

Filtry przemysłowe Serwis

Żywotność filtra zależy od jego typu, rodzaju, przeznaczenia oraz sposobu użytkowania. Wiele filtrów nie nadaje się jednak do wielokrotnego użytku, ponieważ zużywają się one zbyt szybko lub nie mogą być poddane regeneracji. W systemach filtracji przemysłowej żywotność filtra znacząco przedłuża możliwość jego mycia, sterylizacji i regeneracji. 

Czyszczenie filtrów Herding 

Filtry lamelowe spiekane od firmy Herding są wyjątkowo trwałe, a ich żywotność może wynosić nawet kilkadziesiąt lat! Wszystko to dzięki zastosowanej przez nas technologii, która sprawia, że filtry nie strzępią się i nie niszczą podczas czyszczenia. Mogą być oczyszczane zarówno podmuchami powietrza lub wibracjami, jak i myte. Żaden z tych zabiegów nie wpłynie negatywnie na jego jakość. 

W zależności od zastosowania filtra i rodzaju pyłu, oczyszczanie lub mycie filtra mogą wyglądać nieco inaczej. Nie każdy typ i model filtra czyści się tak samo, dlatego zawsze należy robić to zgodnie z zaleceniami producenta. 

Sterylizacja wkładów filtracyjnych Herding 

Spiekane filtry płytowe od firmy Herding przystosowane są do pracy w wysokich temperaturach – od 70 do nawet 450 stopni Celsjusza! Oznacza to, że możliwa jest także ich sterylizacja, ponieważ nie zaszkodzi im nawet dłuższy kontakt z wysoką temperaturą. Większość bakterii i wirusów nie przeżywa w temperaturze wyższej niż 60 st. C., jednak w przypadku konieczności zastosowania wyższej temperatury, filtr Herding HSL-C, może być poddawany zakresowi temperatur do 100 st. C., z kolei wkłady filtracyjne ALPHA mogą pracować nawet w 450 st. C. 

Regeneracja mediów filtracyjnych Herding 

Firma Herding oferuje także usługę regeneracji filtrów. Poddane temu procesowi media filtracyjne naszej firmy mają takie same właściwości, jak nowy produkt. Regeneracja polega na nałożeniu nowej powłoki PTFE, wymianie korpusu, naprawie drobnych uszkodzeń mechanicznych oraz założeniu nowej uszczelki. Zregenerowane filtry są testowane i zatwierdzane do ponownego użycia. Cały proces trwa od 8 do 10 tygodni. 

Możliwość czyszczenia, sterylizacji oraz regeneracji filtrów znacząco wydłuża ich żywotność i sprawia, że są one niezwykle trwałe. Więcej szczegółów dotyczących produktów firmy Herding możesz uzyskać, kontaktując się z naszymi ekspertami. Zapraszamy!