logotyp
61 102 74 40
61 102 74 40 biuro@technologiefiltracyjne.pl
ul. Jeżynowa 29, 62-080 Sady
NIP: 800 900 10 20
Menu
Menu
09.11.2022

Urządzenia filtracyjne dostosowane do pracy w przemyśle metalurgicznym

Filtry przemysłowe Serwis

Choć metalurgię kojarzy się przede wszystkich z hutami żelaza i produkcją stali, to cały przemysł metalurgiczny obejmuje szersze pole działania. Polega na przygotowywaniu czystego metalu z wydobywanych z ziemi rud. By zapewnić procesom właściwe warunki, konieczne jest wyposażenie hal w odpowiednie urządzenia filtracyjne. Czym się cechują?

Dlaczego odpylanie jest tak ważne w metalurgii?

W procesie wytwarzania metali elementem ubocznym są powstające pyły i rudy. Codzienne obcowanie ze szkodliwymi substancjami, np. pyłami krzemionki czy innymi związkami organicznymi może okazać się znamienne w skutkach dla osób, pracujących przy wydobywaniu metali. Choć w każdym procesie filtracji, niezależnie od branży, zdrowie pracowników hal produkcyjnych jest jednym z kluczowych elementów, na które zwraca się uwagę, to przyznać trzeba, że w przypadku pracowników hut jest to szczególnie istotne – są narażeni na dużą ilość wdychanych pyłów. Dlatego też urządzenia filtracyjne Herding, które dobierane są do odpylania hut, cechują się wysokim poziomem separacji. Dzięki temu chronią nie tylko zdrowie ludzi, ale także pozwalają zachować jak najdłuższą żywotność maszyn. Oprócz kwestii zdrowotnej dużą rolę odgrywa także ładunek elektrostatyczny, jaki niesie za sobą pył metalowy. Stwarza on realne zagrożenie wybuchem, system musi mu więc skutecznie zapobiec.

Urządzenia filtracyjne Herding w przemyśle metalurgicznym

Nasze urządzenia filtracyjne złożone są z trzech części:

  • górnej –  ze zintegrowanym wentylatorem i izolacją akustyczną,
  • środkowej – z wkładami filtracyjnymi i jednostką czyszczącą,
  • dolnej – z elementem utylizującym pył. 

Warto dodać, że dzięki budowie filtrów lamelowych i pokryciu ich specjalną membraną, zbierany w procesie produkcji metalu pył nie zakleja filtra. Zintegrowany separator włókien sprawia, że nie przedostają się one do elementów filtrujących. To pozwala na lepszą i dłuższą pracę systemu odpylania, a także daje możliwość zredukowania kosztów produkcji, dzięki wydłużeniu żywotności filtrów. 

Indywidualne podejście

Dla branży metalurgicznej urządzenia te mogą być indywidualnie dostosowane, np. rozszerzone o konkretne elementy, zgodnie z życzeniem klienta czy wymogami standardów bezpieczeństwa. Z uwagi na zagrożenie wybuchem w filtrach stosuje się węglan wapnia. Dzięki temu palność pyłu jest zmniejszona. Przykładem filtra, w którym został wykorzystany ten mechanizm jest HSL1500-32/18 GUP+V.

Wszystkie osoby zainteresowane naszą ofertą i poszukujące odpowiedniego rozwiązania dla swojej firmy, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Z chęcią pomożemy w przygotowaniu systemu skrojonego na miarę specjalnych potrzeb danego przedsiębiorstwa.