Skuteczne odpylanie pyłu przemysłowego. Jakie systemy filtracyjne wybrać?
Pył przemysłowy potrafi skutecznie utrudnić pracę na hali produkcyjnej. Jego powstawanie, z którym mierzyć się muszą niestety wszystkie przedsiębiorstwa przemysłowe, wytwarzające własne produkty, jest nieodzownym elementem każdego etapu produkcji. Z pomocą przychodzą współczesne technologie, które pozwalają na skuteczne odpytanie pyłu. Jakie systemy filtracyjne najlepiej wybrać, chcąc otrzymywać najwyższej jakości produkty i chronić swoich pracowników? Odpowiadamy!
Rola procesu odpylania w przemyśle produkcyjnym
Instalacje odpylające pozwalają na spełnienie wymaganych norm i zagwarantowanie właściwego poziomu emisji pyłów. Choć ich pojawianie się jest nieuniknionym elementem wszelkich procesów technologicznych, nie bez powodu próbuje się je maksymalnie ograniczyć. Pojawianie się pyłów może zanieczyszczać nie tylko powietrze, którym oddychają pracownicy hal, ale także wytwarzany produkt, co może negatywnie wpłynąć na jego finalny odbiór. W zależności od produkowanego surowca problem pylenia może być mniej lub bardziej nasilony – największe utrudnienia w tej kwestii z pewnością napotkać można w metalurgii czy przemyśle mineralnym. W każdej branży przemysłowej poszczególne procesy wytwarzają konkretną ilość pyłów, a to wymaga zastosowania odpowiednich systemów filtracyjnych. Na jaki ich rodzaj warto się zdecydować, wybierając rozwiązanie dla swojej firmy?
Najważniejsze czynniki wyboru
Czym warto kierować się podczas wyboru systemu filtracyjnego do odpylania pyłu przemysłowego? Z pewnością ważnymi czynnikami są:
- technologia, w jakiej powstaje,
- normy, które spełnia,
- zasięg temperatur, w jakich może działać,
- materiał, z którego jest wykonany.
Chcąc spełnić szereg wymagań i zapewnić najlepsze warunki podczas procesu produkcji, warto przyjrzeć się systemom filtracyjnym firmy Herding, tworzonym z myślą o potrzebach współczesnego przemysłu.
Systemy filtracyjne Herding
Firma Herding proponuje własnej produkcji instalacje odpylające, które mogą być wykorzystywane jako filtry nasadowe, procesowe lub zintegrowane. Filtry lamelowe Herding powstają w procesie spiekania i wykazują maksymalny stopień filtracji . Dzięki odpowiedniej wartości spadku ciśnienia, możliwy jest ciągły przepływ powietrza, w związku z czym powietrze procesowe jest oczyszczane na bieżąco. Systemy filtracyjne Herding są także gwarancją długiego czasu eksploatacji (powyżej 5 lat). Dzięki temu, decydując się na odpylanie z filtrami Herding, można znacznie obniżyć koszty konserwacji.
Odzyskiwanie produktu dzięki systemom Herding
Dzięki działaniu systemów filtracyjnych Herding możliwe jest oczyszczanie powietrza, a także odzyskanie czystego pyłu, który może być ponownie wykorzystany w produkcji. Uzyskiwany w procesie filtracji produkt jest w 100% czysty – nie przedostają się do niego włókna ani nitki, co jest naturalną konsekwencją wykonania pokrycia z mikroporowatej powłoki PTFE o hydrofobowych właściwościach, zamiast popularnej materiałowej membrany. Systemy Herding są zdolne do pracy w zakresie temperatur do 450 °C.
Warto tu wspomnieć także o normach, które spełniają. Wszystkie produkowane przez Herding filtry realizują najwyższe obowiązujące wymogi. W przyszłości normy z pewnością będą się zmieniać, więc zainwestowanie w innowacyjny system, wyprzedzający aktualne wymogi, jest krokiem, który w przyszłości zaowocuje i pozwoli zaoszczędzić środki.
Wszystkich zainteresowanych możliwościami, jakie jeszcze dają systemy Herding, serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży. Z chęcią odpowiemy na nurtujące pytania i pomożemy w doborze najlepszych filtrów dla Twojej firmy.