logotyp
61 102 74 40
61 102 74 40 biuro@technologiefiltracyjne.pl
ul. Jeżynowa 29, 62-080 Sady
NIP: 800 900 10 20
Menu
Menu
26.10.2022

Jak wygląda usuwanie pyłu w przypadku systemów odpylania firmy Herding?

Filtry przemysłowe Serwis

Systemy odpylania skutecznie odprowadzają zanieczyszczenia z powietrza, jednak samo przechwytywanie pyłów to dopiero połowa sukcesu. Zapełnione zbiorniki trzeba jeszcze w odpowiedni sposób opróżnić, a ich zawartość zutylizować. Firma Herding opracowała rozwiązanie, które umożliwia usuwanie pyłów w bezpieczny sposób, bez generowania zanieczyszczeń. 

Opróżnianie pojemników na pyły 

W przypadku niektórych pyłów, jak na przykład pyły farmaceutyczne, zawierające substancje wysokoaktywne, problemem jest często ich utylizacja. Jedyną opcją pozostaje zazwyczaj szczelne zamknięcie pyłu w workach foliowych w systemie. Jest to jednak stosunkowo kosztowny i czasochłonny proces. Nierzadko dochodzi również do tego, że duża liczba pojemników na pyły musi zostać zutylizowana w produkcji lub w obszarze technicznym.  

Centralne, wolne od zanieczyszczeń usuwanie pyłów jako rozwiązanie problemu 

W systemie utylizacji opracowanym przez firmę Herding, zamiast pojemnika na pył pod filtrem podłączony jest przenośnik pneumatyczny, który transportuje pył do centralnego systemu filtracyjnego. Poniżej układu filtrującego znajduje się wolny od zanieczyszczeń spust pyłu, który znajduje się również w obudowie z podciśnieniem. Poniżej przedstawiamy schemat budowy tego systemu. 

Obszar worka zasysającego: 

  1. filtr policyjny z podłączeniem do systemu ssącego
  2. obudowa filtra z płytowym wkładem spiekanym firmy Herding
  3. wlot gazu surowego
  4. ściana tylna
  5. wkładka
  6. rama spawalnicza
  7. wagi bębnowe do kontroli poziomu zapełnienia
  1. obudowa 
  1. podciśnienie w obudowie spowodowane odciągiem do przewodu gazu surowego

Jak przebiega proces usuwania pyłów w systemie Continuous liner? 

Odprowadzanie odseparowanego pyłu możliwe jest dzięki integracji z centralnym systemem filtracyjnym i bezpośredniemu połączeniu układu z systemem odprowadzania pyłu. Pakiety worków filtracyjnych mogą być zmieniane bez zanieczyszczeń, przez co usuwanie pyłu w Fibre-Drum jest wygodne i bezproblemowe. 

Pył jest wprowadzany do CLS rurą napełniającą DN 300, przez śluzę z podwójną klapą umieszczoną pod systemem filtrów. Gdy tylko osiągnięta zostanie określona granica napełnienia wkładu (obliczona na podstawie wagi), folia bezkońcowa LDPE, o wymiarach 600 mm x 445 mm x 50 m, zgrzewana jest za pomocą potrójnego urządzenia zgrzewającego. Napełniony worek na pył jest oddzielany przez zgrzewanie rozdzielające, tworzące pakiet o wysokości 400 mm wysokości. Górny szew spawalniczy staje się po zamknięciu kolejnego pakietu dolnym szwem nowego linera CLS. Każde zgrzewanie jest dodatkowo uszczelnione za pomocą zacisku O-ring ze stali nierdzewnej oraz nadmuchiwanej uszczelki. 

System Continuous Liner można przedstawić za pomocą poniższego schematu: 

  1. rura nośna do przytrzymywania i napełniania wkładki
  2. uchwyt linkera z zaciskiem do pompowania
  3. pakiet Continuous Liner

    Schematyczne przedstawienie spawarki/zgrzewarki: 
  1. prowadnica 
  1. tylna szczęka zgrzewająca
  2. synchronizacja
  3. urządzenie blokujące
  4. przednia szczęka zgrzewająca 

Technologia usuwania pyłów opracowana przez firmę Herding pozwala na bezpieczną i zapobiegającą zanieczyszczeniu materiału utylizację. Zainteresowane skorzystaniem z naszych usług osoby zapraszamy do kontaktu.