logotyp
61 102 74 40
61 102 74 40 biuro@technologiefiltracyjne.pl
ul. Jeżynowa 29, 62-080 Sady
NIP: 800 900 10 20
Menu
Menu
26.10.2022

Jakie rozwiązania firmy Herding ułatwiają przebieg produkcji technicznych części z tworzyw sztucznych?

W procesie produkcji tworzyw sztucznych na etapach cięcia i szlifowania powstaje pył o szerokim zakresie uziarnienia. Cząstki pyłu mogą nawet być palne w zależności od składu przetwarzanego tworzywa sztucznego i zawartych w nim żywic. Dla względów bezpieczeństwa, pył z tych procesów musi być odprowadzany i skutecznie utylizowany. Rozwiązania oferowane przez firmę Herding pozwalają na skuteczne oczyszczanie powietrza z pyłów i niwelowanie ryzyka zapłonu. 

Jakie wymagania musi spełniać system odpylania przy obróbce tworzyw sztucznych? 

Ze względu na zróżnicowaną dystrybucję wielkości cząstek pyłu, jednostka filtrująca musi radzić sobie z dużym obciążeniem pyłem, a także spełniać wymagania dotyczące maksymalnej skuteczności oddzielania nawet najdrobniejszych cząstek pyłu. Cięcie i szlifowanie materiału odbywa się niezależnie w różnych komórkach produkcyjnych z różnym natężeniem. W związku z tym ekonomicznie optymalny przepływ powietrza również musi być silnie zróżnicowany. Projekt jednostki filtrującej musi być zgodny z wymaganiami danego przedsiębiorstwa. Ponadto, w miarę możliwości, należy unikać w okresie zimowym strat ciepła i marnotrawstwa energii (paliw), które powoduje wywiewanie dużych ilości powietrza poza zakład produkcyjny. 

Jaki produkt firmy Herding spełnia przedstawione wymagania? 

Filtr Herding DELTASys 1500-192/9 GRTZ z systemem wykrywania pożaru to idealne wyjście dla przedsiębiorstw zajmujących się obróbką tworzyw sztucznych. Jest to wysokowydajne urządzenie, które pozwala na przepływ powietrza o objętości 50 000 m3/h z możliwością rozbudowy do 60 000 m3/h. Pył w systemie odprowadzany jest przez przenośnik ślimakowy i obrotową śluzę powietrzną. Oddzielony pył jest następnie sprężany za pomocą granulatora, znajdującego się za jednostką filtrującą. Dzięki systemowi wykrywania pożaru bezpieczeństwo przy obróbce materiałów łatwopalnych znacząco wzrasta.

Podłączenie kanału czystego gazu do systemu odzysku ciepła pozwala na skuteczne oszczędzanie energii, z kolei wentylatory napędzane są za pomocą ciśnienia, a ich przepływ powietrza w nich można zmieniać, by dopasowywać ilość wywiewanego powietrza do bieżących potrzeb. Dzięki zastosowaniu naszej technologii proces ten jest ekonomiczny i pozwala zaoszczędzić energię i ciepło. Kwoty, jakie można w skali roku zaoszczędzić dzięki temu rozwiązaniu są nawet pięciocyfrowe! 

Schematyczne montażu systemu Herding DELTASys 1500-192/9 GRTZ z systemem wykrywania pożaru 

  1. Stół do piły tarczowej
  2. Cięcie płyt
  3. Szlifierki
  4. Jednostka filtrująca DELTASys 192/9 GRTZ
  5. Granulator pyłu
  6. Wentylator
  7. Obrotowy wymiennik ciepła
  8. Wentylator, dopływ świeżego powietrza
  9. Ogrzewanie gazowe
  10. Centrum sygnalizacji pożaru
  11. Zasuwa odcinająca
  12. Wykrywacz iskier
  13. Szafa sterownicza z regulacją częstotliwości – jednostka filtrująca
  14. Szafa sterownicza z regulacją częstotliwości – dopływ świeżego powietrza
  15. Przetwornik ciśnienia

Rozwiązania proponowane przez firmę Herding pozwalają na oszczędność energii oraz ciepła, co bezpośrednio przekłada się na obniżenie kosztów produkcji. Osoby zainteresowane naszą ofertą serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Jeżynowa 29, 62-080 Sady

Telefon 61 102 74 40


    np. Jan Kowalski

    Treść twojej wiadomości...


      np. Jan Kowalski

      Treść twojej wiadomości...