logotyp
61 102 74 40
61 102 74 40 biuro@technologiefiltracyjne.pl
ul. Jeżynowa 29, 62-080 Sady
NIP: 800 900 10 20
Menu
Menu
26.10.2022

Przebieg procesu produkcji tynku gipsowego i rozwiązania, jakie oferuje w tym przypadku Herding

Produkcja tynku to proces, w którym nie da się uniknąć dużych ilości pyłu. Niestety w ten sposób produkt się marnuje, a unoszące się w powietrzu zanieczyszczenia są wdychane przez pracowników fabryki i stwarzają zagrożenie dla ich zdrowia. Jakie rozwiązanie od Herding warto zastosować, by produkcja była bezpieczna i nie wiązała się ze stratą produktu? 

Przed jakim wyzwaniem stanęła firma Herding? 

W zakładzie do produkcji tynków gipsowych osady pyłu i zanieczyszczenia, emitowane na różnych etapach produkcji, były dotychczas oczyszczane przy pomocy miotły. Ponieważ w fabryce przetwarzane są również substancje kwarcowe, odpowiedzialne władze zażądały bardziej zaawansowanej procedury czyszczenia. Wstępne testy przeprowadzone z odkurzaczami mobilnymi nie spełniły oczekiwań, ponieważ wymagały pracy wielu osób, punkty wyciągowe rozmieszczone były na trzech różnych piętrach, pojemniki na pył musiały być opróżniane często i w nieregularnych odstępach czasowych, a substancje ścierne powodowały znaczne zużycie systemu. 

Zaproponowane rozwiązanie 

W celu rozwiązania istniejących problemów i sprostania wymaganiom klienta zainstalowano scentralizowany system filtrów próżniowych odsysających firmy Herding. Opracowane przez nas spiekane wkłady filtracyjne zapewniają maksymalną wydajność separacji i długą żywotność nawet w przypadku pyłów ściernych i przy wysokim stężeniu pyłów. Pierwszy zestaw wkładów filtracyjnych jest nadal w użyciu od 1997 roku! Żywotność systemu przedłuża dodatkowo zastosowanie odpornych na ścieranie rur kotłowych (o grubości do 5 mm) ze wzmocnionymi kolankami. 

Maksymalny przepływ powietrza ok. 1400 m3/h odbywa się z jednocześnie z czterech punktów roboczych. Wydajność filtracji dodatkowo podnosi stosunkowo duża (od 0,25 – 7,6 m²) powierzchnia filtra. Dwie równolegle połączone ze sobą pompy próżniowe, automatycznie uruchamiane są w zależności od liczby wykorzystywanych punktów wydechowych. Pozwala to na maksymalną oszczędność energii. W celu zminimalizowania hałasu, dmuchawy umieszczone są w okapie akustycznym. 

Rozwiązanie od Herding pozwala na nieprzerwaną pracę systemu odpylania przy jednoczesnej produkcji, a dodatkowo zapewnia łatwość w obsłudze, ponieważ panel sterowania jest automatyczny. 

Schematyczne przedstawienie systemu filtrowania próżniowego odsysania Herding

1. Jednostka filtrująca

2. Okap akustyczny z dmuchawami próżniowymi

3. Dostęp do obszaru czystego gazu w celu zainstalowania elementów filtrujących

4. Rura ssąca

5. Maszyny do czyszczenia

6. Port przyłączeniowy do rury ssącej

7. Kanał

8. Indukcyjny przełącznik zbliżeniowy

Ulepszenia, jakie stosuje w swoich systemach Herding 

Podwójna uszczelka wykorzystana w systemie, została specjalnie zaprojektowana, by niezawodnie oddzielać gaz surowy od gazu czystego. Kompaktowa, sztywna konstrukcja układu doskonale radzi sobie ze ściernym i wyjątkowo drobnym pyłem, z kolei za stabilność całego elementu filtrującego odpowiada pręt ze stali nierdzewnej. Płyta filtra spiekanego nie strzępi się, dzięki czemu można ją myć i czyścić, co ułatwiają zaokrąglone narożniki, a ponadto można poddać ją regeneracji i recyklingowi. Powiększona pusta przestrzeń w układzie zmniejsza spadek ciśnienia. Ważnym elementem jest pokryta warstwą PTFE matryca, składająca się z bezszwowo spiekanego PE. 

Osoby zainteresowane współpracą z firmą Herding, gorąco zapraszamy do kontaktu! 

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Jeżynowa 29, 62-080 Sady

Telefon 61 102 74 40


    np. Jan Kowalski

    Treść twojej wiadomości...


      np. Jan Kowalski

      Treść twojej wiadomości...