logotyp
61 102 74 40
61 102 74 40 biuro@technologiefiltracyjne.pl
ul. Jeżynowa 29, 62-080 Sady
NIP: 800 900 10 20
Menu
Menu
26.10.2022

Alternatywa dla nadających się do czyszczenia filtrów HEPA. Jak działa PharmEx?

W przemyśle farmaceutycznym wybuchowy pył organiczny jest odsysany podczas wytwarzania stałych i suchych postaci leków. Konwencjonalne systemy filtracyjne muszą być wówczas wyposażone w kompleksowe środki trzeciorzędowej ochrony przeciwwybuchowej. Firma Herding przygotowała innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na oddzielanie pyłu bez obaw o bezpieczeństwo. Czym wyróżnia się PharmEx? 

Swoboda oddzielania pyłu

W przeciwieństwie do standardowych systemów filtracyjnych, PharmEx został zaprojektowany tak, aby był odporny na wstrząsy ciśnieniowe. Dzięki temu pył ​​organiczny o maksymalnym ciśnieniu wybuchu 10 barów i wartości KSt 250 bar m/s może zostać oddzielony bez dodatkowego wysiłku.

Jak działa PharmEx?

Zapylony gaz jest zasysany do komory gazu surowego przez tylną ściankę i oddzielany na powierzchni trwałego filtra płytowego spiekanego Herding. W procesie online powierzchnia ta jest regularnie czyszczona impulsami strumienia, które są wyzwalane przez zintegrowany sterownik.

Ponieważ jakość filtra odpowiada klasie pyłu H, pomieszczenie między 1. i 2. stopniem filtracji, które służy jako pomieszczenie relaksacyjne w przypadku wybuchu pyłu, można już nazwać pomieszczeniem z czystym gazem.

Poniższy filtr HEPA dowolnej jakości może być postrzegany tylko jako filtr policyjny. Czysty gaz opuszcza obudowę filtra za pomocą regulowanego kolanka.

Dane techniczne

Poniżej zamieszczamy specyfikację techniczną PharmEx:

Wymiary: 1000 mm szer. x 833 mm gł. x 1764 mm wys. plus jednostka do usuwania kurzu

Objętość powietrza: od ok. 1500 m3/h do 2000 m3/h, w zależności od zapylenia; konstrukcja modułowa możliwa jest dla większych ilości powietrza.

Spiekane filtry Herding zatrzymują płomień w przypadku wybuchu pyłu i służą jako bariera dla strefy pyłowej. W gazociągu surowym należy przeprowadzić odsprzęgnięcie wybuchu do systemów wlotowych oraz odsprzęgnięcia do systemów i urządzeń wlotowych.

Oferujemy również rozwiązania dla wszystkich innych ekstrakcji obiektów w sektorze farmaceutycznym. Jeśli chcesz zapytać o szczegóły i poznać nasze dotychczasowe rozwiązania, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Z chęcią pomożemy w podjęciu decyzji!