logotyp
61 102 74 40
61 102 74 40 biuro@technologiefiltracyjne.pl
ul. Jeżynowa 29, 62-080 Sady
NIP: 800 900 10 20
Menu
Menu
26.10.2022

EDM Delta Force Filtration (DFF) – innowacyjna obróbka dielektrykiem za pomocą trwałej powłoki Filter Medium Micro Coat

Użytkownicy maszyn do produkcji drutu oraz do elektrodrążenia coraz częściej szukają alternatywnych rozwiązań dla wkładów filtracyjnych, których nie można płukać wstecznie. Ciekawym rozwiązaniem okazuje się EDM Delta Force Filtration. Jak na czym polega jego działanie?

EDM Delta Force Filtation – podstawowe informacje

Zastosowania tego nowego filtra to w szczególności wszystkie procesy zatapiania drutu i matryc dla popularnych materiałów. Nie generuje on bieżących kosztów operacyjnych związanych z utylizacją i zakupem wkładów filtracyjnych. EDM DFF może być zbudowany modułowo i być używany zarówno do pojedynczych maszyn do erodowania, jak również do grup maszyn.

Główne cechy EDM Delta Force Filtration

Wyróżnić można kilka głównych cech rozwiązania EDM Delta Force Filtration. Na początek warto zaznaczyć, że innowacyjna obróbka dielektryka odbywa się za pomocą trwałej powłoki Filter Medium Micro Coat*. Czysty dielektryk zwiększa niezawodność działania i żywotność narzędzia oraz poprawia wykończenie powierzchni przedmiotów obrabianych. Przekłada się to na wzrost wielkości produkcji. Maszyna erodująca jest ciągle zasilana oczyszczonym dielektrykiem, nawet podczas w pełni automatycznego czyszczenia.

* Patent zgłoszony

Jakie możliwości daje EDM Delta Force Filtration?

Medium filtracyjne z możliwością płukania wstecznego przynosi przedsiębiorstwu szereg korzyści. Poniżej wymieniamy najważniejsze z nich:

  • eliminuje koszty jednorazowej wymiany filtra,
  • gwarantuje w pełni automatyczne płukanie wsteczne czystą cieczą procesową, gdzie dodatkowe środki płuczące lub duże ilości sprężonego powietrza nie są wymagane,
  • stożek tłoczny zintegrowany jest ze zbiornikiem filtrującym dla odseparowanych cząstek stałych,
  • granica separacji cząstek (nominalna) wynosi <3 μm. 

Główne zalety systemu

System EDM Delta Force FiltrationTM** pozwala na stały przepływ wsteczny oczyszczonego dielektryka do maszyny EDM. Zanieczyszczony płyn jest pompowany z zewnątrz do wewnątrz pod ciśnieniem przez nowo opracowany i zgłoszony do opatentowania system Herding®. Dzięki przenoszeniu elementu filtrującego Micro Coat* nawet najdrobniejsze wióry są zatrzymywane na powierzchni elementu filtrującego.

* Patent zgłoszony

** Patent zgłoszony

Na czym polega działanie EDM Delta Force Filtration?

Płyn zawierający cząstki stałe dociera do zbiornika zanieczyszczeń systemu filtracyjnego EDM DFF, gdzie odbywa się proces filtracji grawitacyjnie lub za pomocą pompy zasilającej. Zbiornik zanieczyszczeń zawiera stałe elementy filtracyjne Herding® Micro Coat*. Płyn procesowy jest przenoszony za pomocą podciśnienia z zewnątrz do wewnątrz przez spiekany filtr płytowy Herding® (HSL), który jest wyposażony w powłokę Micro Coat*, osadzoną w strukturze blisko powierzchni. Cząstki stałe zawarte w płynie są oddzielane na zewnątrz powierzchni elementu filtrującego.

Gdy tylko w elementach filtrujących zostanie osiągnięte ustawione ciśnienie systemu próżniowego, rozpoczyna się cykl czyszczenia. Elementy filtrujące są czyszczone seryjnie. Poprzez uruchomienie zaworów płukania zwrotnego oczyszczony płyn jest pompowany pod ciśnieniem ze zbiornika czystego przez elementy filtrujące od wewnątrz na zewnątrz. Przepływ powrotny oczyszczonego płynu z czystego zbiornika do maszyny przetwórczej nie jest przerywany.

Zbiornik filtracyjny złożony jest z dwóch komór: komory przelewowej płynu, tzw. zbiornika brudu, w którym znajdują się elementy filtrujące i stożek odprowadzania cząstek stałych, oraz komory na płyn oczyszczony, tzw. zbiornika czystego.

 * Patent zgłoszony

Specyfikacja techniczna

Poniżej zamieszczamy garść danych technicznych dotyczących systemu:

Wydajność filtra: 65-130 l/min

Dokładność filtra: <3 μm (nominalnie)

Cykl filtracji: 15-45 min

Jeżeli interesują Cię możliwości, jakie filtry Herding mogą dać Twojemu przedsiębiorstwu, skontaktuj się z nami. Z chęcią udzielimy odpowiedzi na wszelkie pytania. Zapraszamy także do zapoznania się z pozostałymi artykułami na naszym blogu. Znaleźć można w nich szereg informacji o dotychczasowych realizacjach firmy Herding.