logotyp
61 102 74 40
61 102 74 40 biuro@technologiefiltracyjne.pl
ul. Jeżynowa 29, 62-080 Sady
NIP: 800 900 10 20
Menu
Menu
21.03.2023

Co to jest system push-pull w odpalaniu przemysłowym?

Filtry przemysłowe Serwis

Ze względu na specyfikę produkcji oraz ograniczenia w przestrzeni zakładów i hal przemysłowych zdarza się, że utrudnione lub niemożliwe jest bezpośrednie usuwanie zanieczyszczeń i pyłów przy źródle ich powstawania. W takich wypadkach skuteczną alternatywą jest system push-pull.

Zastosowanie systemu push-pull w przemyśle

Push-pull to system rurociągów przeciwległych: wlotowych i wylotowych. Wraz z urządzeniami odsysającymi i filtrującymi tworzy zapewnia bezpieczeństwo oraz zdrowie pracowników. Aby maksymalnie wykorzystać system push-pull należy uwzględnić warunki przestrzeni pracy. Wysokość hali nie powinna przekraczać H = < 6÷7m. System filtrujący jest wtedy montowany na wysokości H = 4÷5m. Filtrowanie zanieczyszczonego powietrza odbywa się za pomocą systemu kanałów. Pyły przemysłowe są filtrowane, a oczyszczone powietrze ponownie nawiewane do hali produkcyjnej.
System push-pull stosowany jest głównie w tych działach przemysłu, w których cząsteczki pyłów, gazów i drobin materiałów pod wpływem ciepłego powietrza unoszą się i mogą unosić się w postaci chmury nad miejscem pracy. Push-pull jest również idealnym rozwiązaniem tam, gdzie nie ma stałej lokalizacji dla procesu produkcyjnego.
Kanały systemów push-pull wykonane są z innowacyjnych materiałów, które zapewniają wysoką wydajność i bezawaryjność, zastosowane zaś filtry skutecznie usuwają pyły przemysłowe z otoczenia, w którym przebywają pracownicy. Funkcjonalność wynika także z zastosowania zbiorczych pojemników na pyły, co pozwala na łatwe pozbywanie się zanieczyszczeń bez wpływu na sam proces produkcyjny.

Zalety systemu push-pull

Najistotniejszą zaletą jest łatwy montaż systemu oraz niski koszt jego eksploatacji. Należy jednak pamiętać o właściwym zaplanowaniu lokalizacji i odpowiednim położeniu względem siebie kanałów wyciągowych, które transportują brudne powietrze, i kanałów nawiewnych, dostarczających powietrze oczyszczone. Najnowszej klasy systemy push-pull są obsługiwane z paneli sterowniczych, co umożliwia pełną kontrolę procesu oczyszczania powietrza oraz informuje o poziomie napełnienia zbiorników z pyłami. Niewątpliwie ważne jest również, że system push-pull można dostosować do każdej przestrzeni. Producenci z łatwością wykonują projekty i instalację systemu zgodnie z zapotrzebowaniem i sugestiami właścicieli zakładów i hal produkcyjnych.

Prostota, funkcjonalność i zapewnienie czystego powietrza to atuty systemu, które warto rozważyć.