logotyp
61 102 74 40
61 102 74 40 biuro@technologiefiltracyjne.pl
ul. Jeżynowa 29, 62-080 Sady
NIP: 800 900 10 20
Menu
Menu
23.06.2022

Na czym polega filtracja powierzchniowa w odpylaniu przemysłowym?

Filtry przemysłowe Serwis

Odpylanie przemysłowe pozwala chronić ludzi i maszyny przed szkodliwym działaniem pyłów, których emisja jest nieodzownym elementem pracy każdej hali produkcyjnej. Dziś chcemy bliżej przyjrzeć się, czym jest wykorzystywana we wspomnianym odpylaniu filtracja powierzchniowa i dlaczego warto rozważyć ją, planując instalację filtrów w przedsiębiorstwie produkcyjnym.

Filtracja powierzchniowa – na czym polega?

Na początku warto zaznaczyć, że proces filtracji jest najczęściej wykorzystywanym w produkcji sposobem oczyszczania powietrza. Polega na mechanicznym oddzieleniu elementów stałych z powietrza (sama filtracja może dotyczyć wszelkiego rodzaju gazów i cieczy, my skupimy się jednak na zanieczyszczeniach powietrza). Wychwytywany pył tworzy na powierzchni filtra warstwę osadu, który również staje się elementem procesu – im grubsza utworzona powłoka z pyłów, tym większy opór przepływu. 

Zastosowanie procesu pozwala na oddzielenie od siebie powietrza i pyłów w nim zawartych, dzięki czemu w obiegu pozostaje jedynie jego czysty strumień. Filtracja powierzchniowa pozwala odseparować produkt na powierzchni – w tym celu wykorzystywane są specjalne filtry i systemy filtrujące

Dzięki systemom filtracyjnym proponowanym przez firmę Herding, możliwym staje się efektywne wychwytywanie pyłu. Filtracja odbywa się poprzez pokrycie o zróżnicowanym składzie i wykonaniu. Mikroporowata powierzchnia filtra tworzy się w wyniku osadzenia pokrycia w porach korpusu z PE. Naturalną konsekwencją tego procesu jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery – ograniczona jest ona do 10-ciu razy powyżej normy. Jednoczesnym skutkiem filtracji jest pozytywny wpływ na stan zdrowia pracowników – są oni zabezpieczeni przed wdychaniem szkodliwych zanieczyszczeń. 

Technologia Herding – czym się wyróżnia?

Technologia Herding pozwala na zoptymalizowanie pracy w przemyśle ciężkim. Zawdzięcza to  możliwości odzyskiwania konkretnych produktów i zminimalizowaniu nakładów związanych z utrzymaniem i eksploatacją instalacji. Elementy filtracyjne mogą być użytkowane w temperaturze do 450°C, wykazując przy tym długą żywotność. Jednocześnie dostosowujemy poszczególne systemy do wymagań konkretnej branży. Dzięki elastyczności i indywidualnemu podejściu, Herding tworzy systemy skrojone na miarę potrzeb zleceniodawcy, odpowiadając na jego potrzeby. Technologia Herding wyprzedza aktualne wymogi pod względem norm – spełnienie ich już dziś daje gwarancję ich aktualności na długi czas. 

Wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat filtracji lub poznać technologię proponowaną przez Herding, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania i pomożemy dobrać odpowiednie rozwiązanie do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa.