logotyp
61 102 74 40
61 102 74 40 biuro@technologiefiltracyjne.pl
ul. Jeżynowa 29, 62-080 Sady
NIP: 800 900 10 20
Menu
Menu
13.07.2022

Odpylanie przemysłowe a ochrona środowiska

Filtry przemysłowe Serwis

W przemyśle bardzo ważne jest to, by w każdej partii produkcyjnej uzyskać najwyższej jakości produkt. Wykorzystywane do tego celu środki nie zawsze są przyjazne dla środowiska. Istnieją jednak rozwiązania, które pozwalają na produkcję najlepszej klasy towaru w ekologiczny sposób. 

Czym jest odpylanie przemysłowe? 

Odpylanie przemysłowe to proces, w którym wszelkie znajdujące się w powietrzu zanieczyszczenia zostają usunięte z hali produkcyjnej. Wszelkie pyły czy niebezpieczne substancje zostają usunięte z budynku przemysłowego i uwięzione w filtrze, który oczyszcza wypuszczane poza halę powietrze. Jest to proces, dzięki któremu możliwe jest uzyskanie produktu całkowicie pozbawionego zanieczyszczeń. 

Niezależnie od branży przemysłu, w jakiej porusza się przedsiębiorstwo, pyły i opary powstające w wyniku produkcji są nieodłącznym elementem jego funkcjonowania. Odpylanie przemysłowe sprawia, że te efekty uboczne nie mają negatywnego wpływu na końcowy produkt. W ten sposób możliwe jest podniesienie jakości wytwarzanego w fabryce towaru, przy okazji dbając również o komfortowe i bezpieczne warunki pracy dla zatrudnionych osób. 

Jak odpylanie przemysłowe może być ekologiczne? 

Skoro pyły z fabryki zatrzymywane są w filtrze proces odpylania nie przyczynia się do zwiększenia poziomu zanieczyszczenia powietrza. Dobrym przykładem jest wykorzystanie filtrów lamelowych firmy Herding, które są ostatnim ogniwem systemu odpylającego. Wszystkie wyłapane pyły, nawet najmniejsze cząsteczki kurzu, są zatrzymywane na cienkiej membranie i w ten sposób oczyszczanie jest przechodzące przez filtr powietrze. Dzięki temu pyły i niebezpieczne substancje nie uwalniają się do atmosfery, a są poddawane stosownej dla danego przemysłu utylizacji. 

Taki sposób filtracji powietrza w fabrykach skutecznie zmniejsza także produkcję i rozprzestrzenianie się mikroplastiku. Drobne opiłki plastiku zostają zatrzymane na filtrze, a przez to nie osadzają się na ziemi i nie trafiają do zbiorników wodnych, gdzie byłyby poważnym zagrożeniem dla organizmów tam żyjących. 

W czasach, kiedy dbanie o środowisko jest tak ważne i potrzebne, konieczne jest poszukiwanie ekologicznych rozwiązań w każdej dziedzinie życia. Firma Herding i stworzona przez nich technologia odpylania i filtracji przemysłowej to krok w stronę bardziej zrównoważonej produkcji. Więcej informacji na temat ekologicznego odpylania przemysłowego udzielą Ci nasi eksperci. Zapraszamy do kontaktu!