logotyp
61 102 74 40
61 102 74 40 biuro@technologiefiltracyjne.pl
ul. Jeżynowa 29, 62-080 Sady
NIP: 800 900 10 20
Menu
Menu
09.11.2022

Recyrkulacja i oczyszczanie powietrza w branży High-Tech

Filtry przemysłowe Serwis

Każda gałąź przemysłu ma własne potrzeby w zakresie odpylania. Firma Herding, bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu, tworzy indywidualnie dopasowane systemy filtracyjne dla przedsiębiorstw produkcyjnych. Dziś przyjrzymy się recyrkulacji i oczyszczaniu powietrza w branży High-Tech. Czym się wyróżnia?

Branża High-Tech jest trudna to zamknięcia w jednej określonej ramie. Zaliczyć można do niej zarówno produkcję plastiku czy leków, jak i statku kosmicznego. Z uwagi na ciągłe innowacje i konieczność nadążania za najnowszymi technologiami, otrzymany produkt ma krótką żywotność – zwykle po kilku latach zastępuje go nowszy model. Co za tym idzie, cały ten przemysł wymaga dużych nakładów finansowych (które szybko jednak się zwracają) i jak największej płynności produkcji, a w związku z tym efektywności. Chcąc zapewnić jak najlepsze wyniki, producenci z branży High-Tech muszą zatroszczyć się także o dobrze funkcjonujący system odpylania. Dlaczego to takie ważne?

Filtry Herding w branży High-Tech 

Każda firma produkcyjna ceni sobie bezawaryjność maszyn i maksymalną produktywność. Dobrze zaprojektowany i działający system odpylania przemysłowego może skutecznie pomóc w osiąganiu satysfakcjonujących wyników. Dlaczego warto więc przyjrzeć się możliwościom filtrów spiekanych firmy Herding? Po pierwsze, wysoka wydajność separacji zapewnia bezpieczeństwo zarówno pracujących na hali osób, a także i umieszczonych na niej maszyn. To przekłada się bezpośrednio na produktywność zakładu i bezawaryjność sprzętu, dzięki czemu udaje się unikać przestojów, które tak bardzo chcą wyeliminować producenci, w branży High-Tech zwłaszcza. To bardzo ważne właśnie z uwagi na wspomniane już pojawiające się w zawrotnym tempie innowacje – zaplanowaną ilość elementów należy wyprodukować przed wprowadzeniem zmian technologicznych, które będzie można zastosować w kolejnych partiach produktu. Zwiększenie produktywności gwarantuje także wysoki odzysk materiału. Z kolei dzięki długiej żywotności filtrów nie trzeba często inwestować w części zamienne lub naprawy. W rezultacie możliwe jest uzyskanie satysfakcjonujących wyników produkcyjnych właśnie dzięki zastosowaniu odpowiednich filtrów.

Ponowne zastosowania

Pozostając w temacie poruszonej już kwestii odzysku materiału, warto wspomnieć o czystości produktu, który uzyskuje się w procesie oczyszczania powietrza. Dzięki strukturze filtrów, które pozbawione są włókien, produkt zatrzymany na jego powierzchni jest całkowicie czysty i może zostać użyty ponownie. Systemy filtracyjne Herding umożliwiają także recyrkulację powietrza – ten proces stosuje się zwłaszcza w dużych halach produkcyjnych. Zatrzymujący się na filtrach pył pozwala korzystać z tego samego strumienia powietrza ponownie. 

Szerokie zastosowanie

W jaki sposób filtry Herding znajdują zastosowanie w branży High-Tech? Najczęściej wykorzystuje się je jako filtry nasadowe, które umieszcza się na silosach, filtry procesowe, filtry zintegrowane lub jedynie do oczyszczania powietrza. Z uwagi na szeroki zakres branży oraz na wiele zastosowań filtrów spiekanych, firma Herding do każdego klienta podchodzi indywidualnie, by skroić rozwiązanie na miarę jego potrzeb. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie możliwości filtry Herding mogą dać Twojej firmie, koniecznie skontaktuj się z naszymi specjalistami. Z przyjemnością pomogą w doborze najlepszego rozwiązania.