logotyp
61 102 74 40
61 102 74 40 biuro@technologiefiltracyjne.pl
ul. Jeżynowa 29, 62-080 Sady
NIP: 800 900 10 20
Menu
Menu
09.11.2022

System odpylania przesypów w przemyśle cukrowniczym

Filtry przemysłowe Serwis

Jak każda branża przemysłu, cukrownictwo ma swoje szczególne wymagania w kwestii standardów produkcji. Wytwarzanie cukru jest procesem wymagającym uwzględnienia szczególnych standardów bezpieczeństwa. W dzisiejszym artykule przybliżamy ten problem. 

W trosce o bezpieczeństwo 

Produkowanie cukru wymaga odpowiednich systemów filtracyjnych. W procesach transportu i konfekcjonowania wytwarza się dużo pyłu cukrowniczego, który stwarza poważne zagrożenie, ponieważ może stać się źródłem zapłonu. Ma on bardzo wysokie ciśnienie wybuchu przy jednocześnie niskiej minimalnej energii zapłonu, a przez to konieczne jest właściwe odpylanie w całym procesie produkcji cukru. 

Wykorzystanie filtrów w produkcji cukru

Ze względu na wspomniane już właściwości zapalne pyłu cukrowniczego w silosach, w których składowany i do których transportowany pneumatycznie jest cukier, montowane są filtry. Dzięki nim pył zatrzymuje się i nie tworzy atmosfery wybuchowej. Jednocześnie filtry oczyszczają powietrze, które trafia ponownie na halę produkcyjną, co pozwala nie tylko poprawić samopoczucie i komfort pracowników, ale także nie dopuszcza do przedostania się zanieczyszczeń do finalnego produktu. To istotne w każdej gałęzi przemysłu, jednak przyznać trzeba, że jeśli mowa o branży spożywczej, czystość wyrobu jest szczególnie ważna. 

Filtry Herding w systemie cukrowniczym

W przypadku produkcji cukrów wykorzystuje się filtry nasadowe, które montuje się na silosach. Przykładem takiego urządzenia filtrującego jest Herding FLEXTOP50. Mocowany jest na przykład do pneumatycznie sterowanego transportera materiałów sypkich – w tym przypadku cukru. Blacha szczelinowa, do której zamocowany jest nośnik filtracyjny, oddziela cylindryczną przestrzeń gazu oczyszczonego od nieoczyszczonego. Jeśli filtr nakładany jest na silos, urządzenie to może być zamocowane bezpośrednio za pomocą przejściówki do korpusu. Dzięki temu można całkowicie zrezygnować z cylindra gazu nieoczyszczonego.

Tak jak wszystkie rozwiązania Herding, filtry nasadowe cechują się one wysoką wydajnością separacji, a także gwarantują maksymalną produktywność. Inwestycja w nasze filtry lamelowe to gwarancja zwrotu środków – dzięki długiej żywotności i braku konieczności częstych napraw, zakup okazuje się korzystnym rozwiązaniem. Przekłada się to również na zminimalizowanie przestojów, tak niechcianych przez właścicieli przedsiębiorstw produkcyjnych.

Jeśli szukasz firmy, która znajdzie odpowiedni system filtracyjny dla Twojego przedsiębiorstwa, koniecznie skontaktuj się z nami. Projektujemy systemy uwzględniając szczególne potrzeby konkretnych branż. Zrobimy wszystko, by sprostać i Twoim wymaganiom.