logotyp
61 102 74 40
61 102 74 40 biuro@technologiefiltracyjne.pl
ul. Jeżynowa 29, 62-080 Sady
NIP: 800 900 10 20
Menu
Menu
26.10.2022

Jakie filtry najlepiej sprawdzą się w procesie produkcji substancji luminescencyjnych?

Chcąc wyprodukować substancje luminescencyjne, trzeba liczyć się z towarzyszącą procesowi dużą ilością pyłu, powstałego przy mieleniu składników na ziarna o określonej wielkości. Aby umożliwić produkcję, firma Herding zastosowała rozwiązanie, które sprostało szeregowi wymogów technicznych. Jaki filtr okazał się najlepszy?

Herding sprosta wymaganiom

W produkcji substancji luminescencyjnych poszczególne składniki muszą być zmielone do określonej wielkości ziarna za pomocą młyna strumieniowego. W niektórych przypadkach średnia wielkość ziarna może wynosić powyżej 5 μm.

W przypadku przedsiębiorstwa, która poprosiło firmę Herding o pomoc, separator absolutny miał być systemem filtrów, który znajduje się poza młynem. Filtr kieszeniowy, który pierwotnie przewidziano, absolutnie nie był w stanie poradzić sobie z ekstremalnymi warunkami bardzo drobnych cząstek i dużej ilości pyłu. Kieszenie z igłowanego filcu bardzo szybko wypełniały się osadami i musiały być usuwane i czyszczone w krótkich odstępach czasu. Powstawały również duże ilości resztkowego pyłu, częściowo również z powodu wyrzucania pyłu, co oznaczało konieczność wymiany filtrów bezpieczeństwa.

Rozwiązanie od Herding

Odpowiednią dla wyżej opisanych wymagań okazała się jednostka filtracyjna Herding HSL 900-6(12)/18GT, o objętości powietrza 900 m3/h i objętości produktu do 400 g/m3, cechująca się niezawodną i ekonomiczną separacją pyłu za pomocą spiekanych filtrów płytowych Herding. Dzięki równomiernej filtracji powierzchniowej medium to jest bardzo trwałe, a dodatkowo stężenie pyłu resztkowego na poziomie <1 mg/m3 oznacza bardzo trwałe filtry bezpieczeństwa.

Filtr ten charakteryzuje plecakowy separator wstępny i szerszy odstęp między filtrami ze względu na dużą objętość produktu. Pył przyjęty przez filtr jest odprowadzany przez obrotowy podajnik śluzy z przyłączem do przenośnika pneumatycznego. Herding HSL 900-6(12)/18GT to jednostka filtrująca o niedużej wysokości, z filtrami wymienionymi po stronie gazu surowego ze względu na bardzo ograniczoną przestrzeń, na której musiała się pomieścić.

Jaki był schemat działania zastosowanego filtra Herding?

W opisywanym przypadku pył jest transportowany pneumatycznie do silosu. Poniżej zamieszczamy schemat:

  1. Suszarka bębnowa
  2. Silos przejściowy
  3. Filtr górny do silosu
  4. Dmuchawa
  5. Młyn strumieniowy
  6. Filtr młyna
  7. Dmuchawa
  8. Silos produktów
  9. Filtr górny do silosu
  10. Dmuchawa

Najważniejsze wyróżniki

Istnieje szereg wyróżników filtra Herding, wykorzystanego w opisywanym przedsięwzięciu. Do najważniejszych z nich możemy zaliczyć zamontowany pręt ze stali nierdzewnej do stabilizacji całego elementu filtrującego i systemu wsparcia, zaokrąglone narożniki, przekładające się na lepszą wydajność czyszczenia i matrycę z bezszwowo spiekanego PE. Element filtrujący nadaje się do mycia, regeneracji i recyklingu, a co ważne, nie strzępi się. Powierzchnia filtra jest stosunkowo duża i wynosi od 0,25 do 7,6 m2. Pusta przestrzeń została powiększona w celu zmniejszenia spadku ciśnienia. Filtr wyposażony jest w uszczelkę DUPLEX, specjalnie zaprojektowaną do niezawodnego oddzielania nieoczyszczonego gazu od gazu czystego. Powłoka PTFE została osadzona w porach matrycy PE dla utworzenia mikroporowatej powierzchni, a sztywna konstrukcja dobrze radzi sobie z ściernym i wyjątkowo drobnym pyłem.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów dotyczących filtrów Herding, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści rozwieją wszelkie wątpliwości odnośnie do systemów filtracyjnych dla Twojej firmy. Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami na blogu, w których znaleźć można szereg informacji o naszych dotychczasowych realizacjach oraz o działaniu filtrów Herding.

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Jeżynowa 29, 62-080 Sady

Telefon 61 102 74 40


    np. Jan Kowalski

    Treść twojej wiadomości...


      np. Jan Kowalski

      Treść twojej wiadomości...