logotyp
61 102 74 40
61 102 74 40 biuro@technologiefiltracyjne.pl
ul. Jeżynowa 29, 62-080 Sady
NIP: 800 900 10 20
Menu
Menu
26.10.2022

Jakie rozwiązania od firmy Herding można zastosować przy procesie ekstrakcji masy formierskiej w odlewni?

Wbrew pozorom, w odlewni nie brakuje pyłu, który stwarza niebezpieczeństwo dla pracowników i może negatywnie wpływać na pracę maszyn. Podczas wyjmowania odlewanych części aluminiowych z form, w powietrze wzbija się mnóstwo pyłu, który trzeba odprowadzać z powietrza. Przekonaj się, jakie rozwiązania od Herding warto zastosować w odlewni, by skutecznie zniwelować obecność pyłu w powietrzu. 

Jak wygląda proces produkcji aluminiowych odlewów? 

Po ostygnięciu ciekłego aluminium skrzynię formierską, piasek formierski i odlew należy ustawić za pomocą dźwigu jezdnego w kabinie na stole wibracyjnym. Skrzynka formierska jest usuwana przez operatorów, a piasek jest następnie ręcznie kruszony w miejscach, gdzie jest to konieczne. Po włączeniu stołu wytrząsającego gruboziarniste składniki masy formierskiej spadają do leja samowyładowczego i są przetwarzane. Drobny pył, który jest nieodzownym elementem tego procesu, unosi się w górę i może stanowić zagrożenie dla zdrowia, przez co musi zostać odessany. Zdarza się, że przez brak miejsca trudno jest zamontować system odpylający wewnątrz budynku. 

Rozwiązanie dla odlewni od Herding 

System filtrów Herding HSL 1500-20/18 SB to świetne rozwiązanie, jeśli chodzi o odpylanie powietrza w odlewniach. Przepływ powietrza możliwy dzięki systemowi wynosi nawet 13.000 m³/h, a poziom ciśnienia akustycznego w urządzeniu nie przekracza 75 dB. Nasze filtry spiekane zapewniają niezawodną separację pyłu i są opcją bardzo ekonomiczną. Spieki od Herding charakteryzują się niezwykle długą żywotnością, którą zawdzięczają między innymi stałej filtracji powierzchniowej. Niewątpliwą zaletą systemów firmy Herding jest stała wydajność wyciągu powietrza dzięki sekwencyjnemu czyszczeniu elementów filtracyjnych podczas ekstrakcji. 

Dzięki okapowi wirowemu Imtech, system jest dopasowany do potrzeb odlewni, ponieważ pozwala on na optymalne zbieranie kurzu na suficie kabiny na stole formierskim. System ten niezawodnie sprawdza się także do uszczelniania bardzo dużych otworów. Praktycznie cały unoszący się drobny pył jest gromadzony, co zapobiega przedostawaniu się go do obszaru roboczego.

Schematyczne przedstawienie zastosowania systemu Herding HSL 1500-20/18 SB w odlewni 

 1. Stół do wstrząsania
 2. Stanowisko pracy
 3. System filtrów
 4. Okap wirowy do zbierania kurzu
 5. Kruszarka
 6. Jednostka sitowa
 7. Separator powietrza
 8. Zasobnik na piasek
 9. Rura wyciągowa
 10. Grube ziarna/odpady

Korpus podstawowy systemu filtrującego składa się z bezszwowo spiekanego PE. Zagięcia na płycie spiekanej są zaokrąglone, by ułatwić proces czyszczenia. Dodatkowo filtry można myć i regenerować, a nawet poddawać recyklingowi. Powierzchnia samego filtra jest relatywnie duża, ponieważ wynosi od 0,25 aż do 7,6 m2, pozwala to na wydajną i efektywną pracę systemu. Materiał filtracyjny i zawieszenie w układzie są stabilizowane za pomocą pręta ze stali nierdzewnej. Gaz nieoczyszczony od oczyszczonego niezawodnie oddziela uszczelka DUPLEX, a sztywna konstrukcja doskonale radzi sobie z materiałem ściernym i najdrobniejszym pyłem. Mikroskopijną powierzchnię na filtrze tworzy osadzone w matrycy PE, a spadkom ciśnienia zapobiega powiększona pusta przestrzeń w systemie. 

Rozwiązania dostarczane przez Herding mogą być dopasowywane indywidualnie do potrzeb i oczekiwań klientów. Jeśli jesteś zainteresowany ofertą naszej firmy, serdecznie zapraszamy do kontaktu. 

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Jeżynowa 29, 62-080 Sady

Telefon 61 102 74 40


  np. Jan Kowalski

  Treść twojej wiadomości...


   np. Jan Kowalski

   Treść twojej wiadomości...