logotyp
61 102 74 40
61 102 74 40 biuro@technologiefiltracyjne.pl
ul. Jeżynowa 29, 62-080 Sady
NIP: 800 900 10 20
Menu
Menu
26.10.2022

Produkcja tabletek w przemyśle farmaceutycznym – zastosowanie systemu filtrów Herding w tym procesie

Przy produkcji leków nie ma miejsca na zanieczyszczenie produktu końcowego jakimkolwiek pyłem. Przemysł farmaceutyczny wymaga najwyższej jakości systemów odpylających, by zapewnić idealną czystość w miejscu pracy. Systemy filtracji od Herding charakteryzują się niezwykle wysokim stopniem separacji i skutecznością w oczyszczaniu nawet najdrobniejszych pyłów. 

Problem, z jakim klient zwrócił się do firmy Herding 

Przestarzały system z filtrami kieszeniowymi, stosowany przez ponad 25 lat w średniej wielkości firmie, wymagał ponownego montażu. Dotychczas pył odsysany był z różnych obszarów procesu produkcyjnego, takich jak tabletkarki, mieszalniki itp., gdzie przetwarzany jest szeroki zakres składników. Istniejący system filtrów z czyszczeniem wibracyjnym był całkowicie nieodpowiedni dla bardzo drobnych cząstek pyłu i nie radził sobie z ich odprowadzaniem. Pył przedostawał się do strefu czystego gazu, powodując zanieczyszczenie powierzchni pracy. Wymagania wobec nowego systemu filtrów były wysokie i bardzo różne. 

Aby zapewnić nieprzerwaną produkcję i elastyczne operacje, nowy system filtrów musiał być w stanie wychwycić różne rodzaje pyłów, w tym frakcje ultradrobne. Ze względu na bezpieczeństwo ludzi i produktu, urządzenie nie może dopuszczać do ulatniania się pyłu. Filtr musiał także spełniać przepisy ATEX i, aby zagwarantować absolutne bezpieczeństwo, musiał być w stanie pomieścić system tłumienia wybuchu. Planowaną lokalizacją dla systemu był płaski dach na świeżym powietrzu, a ze względu na ograniczoną przestrzeń musiał być mały i łatwy w utrzymaniu. 

Odpowiedź na potrzeby klienta 

Idealnym rozwiązaniem okazał się system filtrów Herding HSL 1500-22/18 GZ. Przepływ powietrza w stanie eksploatacyjnym, przy zastosowaniu tego systemu to ok. 10 000  m3/h.

Powierzchnia filtra wynosi aż 168 m2, co zapewnia bardzo wysoką wydajność urządzenia. 

Niezawodną i ekonomiczną separację pyłu system zawdzięcza wykorzystaniu filtrów spiekanych Herding. Antystatyczne elementy filtrujące i wyrównanie potencjałów zapobiegają skutecznym źródłom zapłonu. Długa eksploatacja medium filtracyjnego możliwa jest dzięki optymalnej filtracji powierzchniowej, a wysoka stabilność mechaniczna to zasługa sztywnej obudowy, która zapewnia minimalizację ryzyka wnikania pyłu. Stała wydajność wyciągu powietrza i spadek ciśnienia wynika z czystej filtracji powierzchniowej. Stężenie pyłu resztkowego przy zastosowaniu systemów Herding wynosi poniżej 1mg/m3.

Konstrukcja odporna jest na skoki ciśnienia do 0,7 bara, a system zapewnia maksymalne bezpieczeństwo, ponieważ został przetestowany zgodnie z DMT. Elementy filtrujące odporne są na przenikanie płomieni, dzięki czemu nie są wymagane żadne dodatkowe środki bezpieczeństwa odnośnie strefy czystego gazu. Systemy filtracji od firmy Herding są również zgodne z ATEX. 

Maszyny, na których stosowane są ekstraktory 

 1. System filtrów
 2. Wygłuszacze
 3. Tłumiki wybuchu
 4. Bariera płomienia od strony nieczyszczonego gazu
 5. Ognioodporna obrotowa śluza powietrzna
 6. Usuwanie pyłu w jednorazowych pojemnikach z wewnętrznymi plastikowymi workami
 7. Kontrola poziomu napełnienia
 8. Jedna z gamy tabletkarek
 9. Mikser do dużych ilości z urządzeniem dokującym do pojemników
 10. Mikser z ręcznym napełnianiem bardzo małych ilości

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Jeżynowa 29, 62-080 Sady

Telefon 61 102 74 40


  np. Jan Kowalski

  Treść twojej wiadomości...


   np. Jan Kowalski

   Treść twojej wiadomości...