logotyp
61 102 74 40
61 102 74 40 biuro@technologiefiltracyjne.pl
ul. Jeżynowa 29, 62-080 Sady
NIP: 800 900 10 20
Menu
Menu
26.10.2022

System odpylania Herding dla stałych i suchych farmaceutyków

W przemyśle farmaceutycznym, podczas produkcji suchych i stałych leków, nie sposób uniknąć emisji pyłów. Środki aktywne z farmaceutyków nie mogą się jednak mieszać ze sobą i zanieczyszczać innych produktów, dlatego skuteczny system odpylania jest niezbędny. Ważnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę przy projektowaniu takiego systemu jest fakt, że pyły w przemyśle farmaceutycznym są potencjalnie wybuchowe. Oto rozwiązanie, które dla takich przypadków oferuje Herding.  

Odpylanie w przypadku pyłów wybuchowych 

Elementem koniecznym w systemie odpylającym pyły wybuchowe jest dysk bezpieczeństwa lub opcja tłumienia wybuchu. Rozwiązanie PharmEx od firmy Herding ułatwia zapobieganie wybuchom, a przy okazji nie wymaga pobierania pomiarów trzeciorzędowej ochrony przeciwwybuchowej. Dzięki temu system działa nie tylko skutecznie, lecz także bezproblemowo.  

Odpylanie pyłów klejących w przemyśle farmaceutycznym 

Dyspersje stosowane w powłoce warstwowej farmaceutyków kleją się, przez co wiele filtrów ma problem z ich odpylaniem. Ich powierzchnia zatyka się i z czasem uszczelnia, przez co filtry tracą skuteczność. W systemach odpylania Herding możliwe jest zastosowanie powłoki wstępnej na przykład dla żywic akrylowych. Dzięki temu filtr pozostaje czysty, a w pełni automatyczne powlekanie warstwą węglanu wapnia pozwala na nieprzerwaną pracę układu. 

(opis rysunku)

 1. Pojemnik
 2. Dozownik
 3. Usuwanie pyłu
 4. Zrzut pyłów
 5. Pozbywanie się pyłów

Zapobieganie zanieczyszczeniu materiału 

Niezwykle poważnym problemem jest także ryzyko zanieczyszczenia produktu końcowego, co mogłoby stwarzać poważne niebezpieczeństwo dla przyjmujących leki pacjentów. Popularnie stosuje się systemy z wieloma pojemnikami na pyły z różnych filtrów, jednak muszą być one usuwane osobno, co jest dość uciążliwe. Centralny pojemnik bez łączenia stosowany w systemach od firmy Herding umożliwiają pneumatyczny wyrzut z filtrów do jednego filtra i centralny odbiór w systemie pojemników. Dzięki temu materiał pozostaje czysty, ale jego opróżnianie przebiega o wiele sprawniej. 

Problemy z konwencjonalnymi filtrami 

Tradycyjne rodzaje filtrów nie sprawdzają się najlepiej w przemyśle farmaceutycznym. Ich skuteczność separacji jest wielokrotnie niższa od tej, którą przedstawia filtr siatkowy Herding®, który, w zależności od pyłu zapewnia stężenie czystego gazu mniejsze niż  0,2 mg/m3. Ponadto żywotność konwencjonalnych mediów filtracyjnych wynosi maksymalnie 2 lata, podczas gdy cykl życia naszych filtrów trwa do 15 lat. Koszty eksploatacji i konserwacji rozwiązań Herding są o wiele niższe dzięki sztywnemu korpusowi filtra, w przeciwieństwie do filtrów tradycyjnych, które trzeba często wymieniać. Nasz filtr siatkowy jest również testowany jako niezawodna bariera dla strefy pyłu i pozwala na ciągłą pracę, bez przestojów. 

Zapewniamy nowoczesną technologię i dostarczamy rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb. Gorąco zapraszamy do kontaktu!

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Jeżynowa 29, 62-080 Sady

Telefon 61 102 74 40


  np. Jan Kowalski

  Treść twojej wiadomości...


   np. Jan Kowalski

   Treść twojej wiadomości...