logotyp
61 102 74 40
61 102 74 40 biuro@technologiefiltracyjne.pl
ul. Jeżynowa 29, 62-080 Sady
NIP: 800 900 10 20
Menu
Menu
26.10.2022

Wysokowydajny magnetyczny filtr taśmowy do emulsji i olejów

Produkcja olejów i emulsji to niełatwy proces, który wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu. Filtracja tego rodzaju substancji to tym bardziej skomplikowanym zadaniem, który można usprawnić, decydując się na jego automatyzację. Poznaj wysokowydajny magnetyczny filtr taśmowy dla pojedynczych maszyn lub systemów centralnych od firmy Herding. 

Jak działają magnetyczne filtry taśmowe i gdzie się je stosuje? 

Magnetyczne filtry taśmowe mogą pracować w pełnym przepływie lub w obejściu i działają w pełni automatycznie. Obszarem zastosowania tego rodzaju systemów filtrujących jest oddzielanie ferrytycznych, magnetycznych cząstek z emulsji chłodząco-smarujących i olejów szlifierskich. Tym, co wyróżnia tę niezwykle wydajną technologię na tle konkurencji, jest separacja najdrobniejszych wiórów bez pomocy mediów filtracyjnych. Wysokowydajny magnetyczny filtr taśmowy można modułowo rozszerzać do przepływów objętościowych nawet do 8000 l/min.

Koncepcja systemu magnetycznego filtra taśmowego

Bardzo silne magnesy neodymowe umieszczone pod złożem fluidalnym generują pole magnetyczne. Czyszczone medium jest jednorodnie doprowadzane przez urządzenie rozprowadzające na ukośną płaszczyznę złoża fluidalnego, dzięki czemu produkt spływa w dolnym końcu. Drobne cząstki ferrytyczne zostają z kolei na złożu fluidalnym i tworzą placek filtracyjny. W zależności od konstrukcji systemu, placek filtracyjny jest wyrzucany ręcznie lub automatycznie. 

Emulsje, oleje do obróbki skrawaniem, oleje hydrauliczne, oleje do hartowania i wody myjące mogą być przetwarzane do temperatury max 120°C. System KSS jest szczególnie skuteczny w obróbce żeliwa do oddzielania drobnych cząstek ferrytycznych i związanych z nimi cząstek grafitu. Ze względu na powstawanie tzw. wiórów, w systemie oddzielane są również cząstki niemetaliczne, takie jak ziarno ścierne. 

Zalety korzystania z wysokowydajnego magnetycznego filtra taśmowego  

Magnetyczny filtr taśmowy ma wiele zalet, dzięki czemu można go uznać za jedno z najlepszych rozwiązań, jeśli chodzi o filtrację olejów i emulsji. Plusami tego rodzaju filtracji są na przykład: 

 • brak konieczności konserwacji systemu,
 • odporność na zużycie oraz wysoki poziom niezawodności,
 • uniwersalne zastosowanie (odpowiedni do wszystkich rodzajów chłodziwa),
 • bardzo niskie zapotrzebowanie na energię, 
 • możliwość modułowej rozbudowy przy niewielkich wymaganiach przestrzennych,
 • możliwość instalacji na już istniejących zbiornikach, 
 • brak kosztów dodatkowych – zakupu i utylizacji pomocniczych materiałów filtracyjnych, 
 • limit separacji nawet do 10 – 15 μm. 

Systemy wykorzystujące wysokowydajny magnetyczny filtr taśmowy to doskonałe rozwiązanie przy filtracji płynów, olejów i emulsji chłodzących. Osoby zainteresowane szczegółami oferty, zapraszamy do kontaktu z ekspertami firmy Herding. 

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Jeżynowa 29, 62-080 Sady

Telefon 61 102 74 40


  np. Jan Kowalski

  Treść twojej wiadomości...


   np. Jan Kowalski

   Treść twojej wiadomości...