logotyp
61 102 74 40
61 102 74 40 biuro@technologiefiltracyjne.pl
ul. Jeżynowa 29, 62-080 Sady
NIP: 800 900 10 20
Menu
Menu
26.10.2022

Zastosowanie spiekanych filtrów płytowych firmy Herding w przemyśle poligraficznym

W drukarniach, gdzie wykorzystuje się wklęsłodrukowe maszyny do druku offsetowego, unosi się masa pyłu papierowego. Technologia, z jakiej korzysta rotograwiura wymaga nacinania papieru, co zawsze powoduje emisję pyłu. W przypadku dużych nakładów druku niezbędny okazuje się być system odpylający. Jak w przemyśle drukarskim można wykorzystać filtry spiekane Herding? 

Skąd bierze się pył w drukarniach? 

Wklęsłodrukowe maszyny do druku offsetowego wykorzystują pracę noży obrotowych i nacinają papier, co w przypadku drukowania dużego nakładu, generuje spore ilości pyłu papierowego. Aby chronić nośnik druku, prasę drukarską i operatorów maszyn, pył musi zostać odseparowany za pomocą filtra. Drobinki papieru z pozostałości po cięciu, są bardzo małe i przyklejają się do nich resztki atramentu. Ze względu na zawartość rozpuszczalnika w zasięgu pyłu do oddzielenia, wysokie stężenie pyłu w budynku może grozić pożarem lub powstaniem atmosfery wybuchowej. 

Jak dbać o bezpieczeństwo w drukarni? 

Jednostki filtracyjne firmy Herding ze spiekanym filtrem płytowym są niezwykle skuteczne w separacji pyłu papierowego. Stężenie pyłu resztkowego przy ich zastosowaniu wynosi mniej niż 1 mg/m3, co wskazuje na niezwykle wysoki poziom skuteczności. Wydajność powietrza w przypadku filtrów Herding wynosi od 750 do 6000 Bm3/h, w zależności od wielkości prasy drukarskiej, ze zintegrowanymi wentylatorami. Z kolei zrzut pyłu do pojemników zbiorczych wyposażony jest w automatyczne uziemienie. 

Zastosowanie filtrów opracowanych przez Herding to rozwiązanie bardzo ekonomiczne, ponieważ medium filtracyjne w nich wykorzystane charakteryzuje się niezwykłą trwałością. Wynika ona ze stałej i równomiernej filtracji powierzchniowej. System filtrujący pozwala na recyrkulację powietrza oczyszczonego z powrotem do przestrzeni roboczej, a dzięki powłoce antystatycznej filtry zapobiegają powstawaniu źródeł zapłonu.  

Schemat systemu na przykładzie przesunięcia obrotowego prasy drukarskiej 

  1. Stojak na rolkę / jednostka podająca
  2. Jednostka druku (możliwe kilka)
  3. Osuszacz
  4. Stojak na rolkę chłodzącą
  5. Jednostka tnąca
  6. Recyrkulacja czystego powietrza
  7. Filtr Herding
  8. Rola papieru Taśma papieru 
  9. Zbieranie pyłu

Zalety płynące z zastosowania filtrów Herding w przemyśle poligraficznym 

Niewątpliwym plusem filtrów Herding jest ich wysoka dostępność, zawdzięczana wyjątkowo trwałemu spiekaniu filtrów płytowych. Względnie duża powierzchnia filtra wpływa na niską stratę ciśnienia, a powłoka PTFE pozwala na spójną filtrację powierzchniową. Kompaktowy, sztywny korpus zapobiega uszkodzeniom i zagięciom w medium filtracyjnym. Dodatkowym plusem, ważnym dla przemysłu poligraficznego, jest antystatyczna powłoka na elementach filtrujących. 

Osoby zainteresowane ofertą firmy Herding zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami, którzy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące produktów firmy.

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Jeżynowa 29, 62-080 Sady

Telefon 61 102 74 40


    np. Jan Kowalski

    Treść twojej wiadomości...


      np. Jan Kowalski

      Treść twojej wiadomości...